Blagh László
Laci

Üdvözlöm Önt! Szabolcsszatmárban, Mátészalkán születtem 1957. szeptember 17-én. A környező településeken, Tiszaszalkán, Ököritófülpösön, Nagyecseden töltöttem gyermekéveimet, elég nehéz körülmények között. Ipari iskolába Budapestre mentem, asztalosinasnak, majd az iskola befejezése után egy barátommal Tolna megyébe telepedtem le. Bár később Európa sok országában megfordultam sportolóként, a gyökerek visszahúznak választott, és szeretett városomhoz, Szekszárdhoz. Már 27. éve a Szekszárdi Vármegyeházán élek most már alkotok is. A sport volt a mindenem, Karatékaként 27 éve, később íjászként tizen egynéhány éve sportolok.
Korábban a Judo, Ökölvívás, Jiu-Jitsu sportágakat is megpróbáltam. Most legújabb kedvencem a Japán Kard Útja, a Shinkendo kötne le, ha szabad időm megengedné.
Ma már edzőként, elnökként, több szövetség, egyesületek elnökeként, edzőjeként dolgozok.
Mindössze néhány éve hódolok alkotói szenvedélyemnek, amikor is volt szerencsém vásári élményként megvenni egy kitűnő üvegtányért. Aztán egy unalmas vasárnap délután próbaképpen ecsetet ragadtam, és pingálni kezdtem, de nem a tányért, hanem… a megye címerét. Nem lehetett abbahagyni.
Élveztem, ahogy kezem alatt felélednek a később rám jellemzővé váló Harcosok.
Volt már vagy 10 kép, mikor eszembe jutott miért is kezdtem el a festést. „Attila az Isten ostora „ lovas alakja került az üvegtányérra. A sikereken felbuzdulva egyre több képet készítettem, az amatőrök buzgalmával. Kincses László adott egy kiinduló lökést, és alapokat a további festegetéshez.
Türelmetlen vagyok, így belevágok mindenbe. Tájak, virágok, fák, kastélyok minden, amit megláttam, izgatott, le akartam festeni, hiszen egyszerűen festeni jó.
A Tolnai BÁRKA MŰVÉSZETI SZALON, és az ART 999' Képző és Iparművészeti Egyesület tagja vagyok. Velük közel 30 csoportos kiállításon vettem részt, de 18 Önálló Kiállítást is sikerült létrehozni rövid pályafutásom alatt. Legbüszkébb az Erdélyben, Nagykárolyban létrehozott kiállításomra vagyok, amely népes tömegeket mozgatott meg odaát.
A Pécsi Tudományegyetem Illyés Gyula Főiskolai Karának Alapfokú Művészeti Iskolájában kitűnő tanároktól tanultam. A festészet alapjait Kovács Zoltántól, mellette a szobrászat fortélyait, Adorjáni Endrétől, próbáltam elsajátítani. A Bárkából B. Tóth Edittől, a hangulatos Bárkás táborokban tanulhattam, amire a mai napig büszke vagyok. Isten hozta önöket az oldalamon.
Balogh László